Start  ›  Stronę tworzą  ›

Pomysł zrobienia tej strony zrodził się, gdy w 2008 roku jako kolekcjoner spotkałem się z Mirosławem Piskorskim, działającym w Towarzystwie Przyjaciół Gdańska. Wówczas Mirek zaproponował, by stworzyć stronę, gdzie z łatwością można będzie uzyskać informacje na temat każdej ulicy, domu, nazwiska czy wydarzenia. Szybko okazało się, że poza naszymi zasobami mamy dostęp do osób posiadających w swych zbiorach wiele pocztówek, fotografii, dokumentów, książek i innych przedmiotów, związanych z Oliwą i że osoby te chętnie użyczą nam skany do naszego przedsięwzięcia. Stronę www.dawnaoliwa.pl uruchomino 01. 07. 2012 roku, w 86. rocznicę przyłączenia Oliwy do Gdańska.


Piotr Leżyński

oliwiacy@op.pl

+48 58 304 60 46

Elektronik i informatyk z wykształcenia, elektronik z zawodu, kolekcjoner i pasjonat oliwski. Urodził się w 1965 roku we Wrzeszczu, w Oliwie mieszkał w latach 1977-2002. Nadal mieszka w Gdańsku i czuje się "oliwianinem od urodzenia".


Mirosław Piskorski

olaf797@o2.pl
Krzysztof Kamiński

Dziennikarz i artysta fotografik. Mieszkaniec Oliwy od 1964 roku. O stronie dowiedział się z artykułu w Dzienniku Bałtyckim, opublikowanym 06 lipca 2012 roku. Nawiązał kontakt i od czasu do czasu dostarcza zdjęcia i inne materiały, dotyczące Oliwy. Odszedł od nas 16. sierpnia 2019 roku.


Ryszard Petrajtis

Miłośnik fotografii, miłośnik sztuki, miłośnik internetu, miłośnik Oliwy, w której mieszkał od 1978 roku. I tymi swoimi pasjami dzielił się z nami na stronach www.dawnaoliwa.pl. Oszedł od nas 13. stycznia 2013 roku.


Anna i Krzysztof
               Jakubowscy

kjk50@wp.pl

+48 606 951 243


www.annajakubowska.com

Krzysztof Jakubowski. Urodzony w Bydgoszczy, a od 1955 mieszkający w Oliwie. Fotografuje od 1960 r. kiedy to został uczniem Edmunda i Bolesławy Zdanowskich w Państwowym Liceum Technik Plastycznych w Gdyni Orłowie. Teraz od wielu lat sam uczy fotografii.

Anna Jakubowska. Gdańszczanka (z domu Anna Maria Lajourdie), a od 1971 r. po zamążpójściu, oliwianka. Pasjonatka fotografowania. Podobno najlepsza uczennica Krzysztofa.


Grażyna Niemyjska

Lokalny przewodnik po Oliwie i pasjonat przeszłości z lekkim zacięciem edukacyjnym. Tropiciel losów dawnych mieszkańców Oliwy. Poszukiwacz piękna w ludziach i rzeczach zwykłych, odchodzących.


Początek strony.