Start  ›  Ulice  ›  Piastowska  ›  Dom Wypoczynkowy NBP  ›

Narodowy Bank Polski, Informator o obiektach wczasowych, Warszawa 1968, str. 13-15.


DW w Gdańsku Jelitkowie – widok ogólny

Dom Wypoczynkowy w Gdańsku-Jelitkowie, ul. Piastowska 198, tel. 52-38-11/12.

     Miejscowość Jelitkowo położona nad Zatoką Gdańską między Gdańskiem-Oliwą a Sopotem stanowi nadmorskie przedmieście Oliwy.

Klimat morski, łagodny, powietrze o zawartości jodu. Latem temperatura wody powierzchniowej Zatoki dochodzi do plus 20°C. Najmniej opadów w maju i czerwcu, najwięcej w lipcu i sierpniu. W Sopocie jest duży zakład leczniczo-kąpielowy (kąpiele borowinowe) czynny cały rok.  DW w Gdańsku-Jelitkowie – sla jadalna                  DW w Gdańsku Jelitkowie – wnętrze pokoju

Dojazd od st. kol. Gdańsk-Oliwa, a następnie:
– autobusem komunikacji miejskiej do przystanku końcowego (róg ul. Piastowskiej i Kaplicznej)    znajdującego się w pobliżu DW lub
– tramwajem do krańcowego przystanku w Jelitkowie, dalej pieszo ul. Kapliczną około 500 m do DW.

Zakwaterowanie w budynku stałym, murowanym, dwupiętrowym, typu letniego. Pokoje nowocześnie umeblowane. W każdym pokoju znajduje się umywalka z zimną i ciepłą wodą. Na każdym piętrze łazienka i prysznic. Odległość DW od morza ca 100 m.

Atrakcje. Dom posiada biblioteczkę, bar kawowy, pokój telewizyjny i pokój do zabaw dzieci. Wokół domu duży, ogrodzony teren z urządzeniami zabawowymi dla dzieci oraz boiskiem do siatkówki. Do dyspozycji wczasowiczów są pontony, materace do pływania itp. Dogodna komunikacja miejska pozwala na korzystanie z imprez kulturalnych Trójmiasta, a także zwiedzanie licznych, ciekawych zabytków Gdańska, portów w Gdyni i Gdańsku, Opery Leśniej w Sopocie itp. Ponadto istnieje możliwość organizowania wycieczek morskich na Hel i autokarowych do Malborka.

     Dom wypoczynkowy czynny jest w sezonie letnim. Turnusy 14 dniowe.
     Wysokość opłat według tabeli przewidzianej dla domów i ośrodków I standardu.
     Turnusy pierwszy i ostatni objęte zniżką pozasezonową.


Początek strony.