Start  ›  Ulice  ›  Piastowska  ›  Dom Wypoczynkowy NBP  ›


Dom Wypoczynkowy Narodowego Banku Polskiego. 1964 rok.     Ze strony FotoPolska.eu (kg).Narodowy Bank Polski, Informator o obiektach wczasowych, Warszawa 1968, str. 13-15.


DW w Gdańsku Jelitkowie – widok ogólny

Dom Wypoczynkowy w Gdańsku-Jelitkowie, ul. Piastowska 198, tel. 52-38-11/12.

     Miejscowość Jelitkowo położona nad Zatoką Gdańską między Gdańskiem-Oliwą a Sopotem stanowi nadmorskie przedmieście Oliwy.

Klimat morski, łagodny, powietrze o zawartości jodu. Latem temperatura wody powierzchniowej Zatoki dochodzi do plus 20°C. Najmniej opadów w maju i czerwcu, najwięcej w lipcu i sierpniu. W Sopocie jest duży zakład leczniczo-kąpielowy (kąpiele borowinowe) czynny cały rok.  DW w Gdańsku-Jelitkowie – sla jadalna                  DW w Gdańsku Jelitkowie – wnętrze pokoju

Dojazd od st. kol. Gdańsk-Oliwa, a następnie:
– autobusem komunikacji miejskiej do przystanku końcowego (róg ul. Piastowskiej i Kaplicznej)    znajdującego się w pobliżu DW lub
– tramwajem do krańcowego przystanku w Jelitkowie, dalej pieszo ul. Kapliczną około 500 m do DW.

Zakwaterowanie w budynku stałym, murowanym, dwupiętrowym, typu letniego. Pokoje nowocześnie umeblowane. W każdym pokoju znajduje się umywalka z zimną i ciepłą wodą. Na każdym piętrze łazienka i prysznic. Odległość DW od morza ca 100 m.

Atrakcje. Dom posiada biblioteczkę, bar kawowy, pokój telewizyjny i pokój do zabaw dzieci. Wokół domu duży, ogrodzony teren z urządzeniami zabawowymi dla dzieci oraz boiskiem do siatkówki. Do dyspozycji wczasowiczów są pontony, materace do pływania itp. Dogodna komunikacja miejska pozwala na korzystanie z imprez kulturalnych Trójmiasta, a także zwiedzanie licznych, ciekawych zabytków Gdańska, portów w Gdyni i Gdańsku, Opery Leśniej w Sopocie itp. Ponadto istnieje możliwość organizowania wycieczek morskich na Hel i autokarowych do Malborka.

     Dom wypoczynkowy czynny jest w sezonie letnim. Turnusy 14 dniowe.
     Wysokość opłat według tabeli przewidzianej dla domów i ośrodków I standardu.
     Turnusy pierwszy i ostatni objęte zniżką pozasezonową.

Po prawej Dom Wypoczynkowy Narodowego Banku Polskiego. Fot. Mirosław Raczkowski 1973 rok.     Zbiory Piotra Leżyńskiego.
BIG BG. Bankowiec. Ośrodek Szkolenia Kadr. Około 2000 roku.     Zbiory Piotra Leżyńskiego.

Początek strony.